Nici liftingujące PDO od ponad dekady wykorzystywane są w medycynie estetycznej jako alternatywa dla chirurgicznych metod liftingu i remodelowania twarzy oraz innych części ciała. Produkty te mają swój rodowód w Korei Południowej, gdzie odkryto, że syntetyczne włókno polidioksanonowe (PDO) posiada silne właściwości stymulujące tkanki podskórne do produkcji białek odpowiedzialnych za właściwe napięcie i gęstość skóry. Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO posiadają wiele zalet w porównaniu do inwazyjnych metod odmładzania i rewitalizacji skóry.

Na czym polegają zabiegi z wykorzystaniem nici PDO?

Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej polegają na wprowadzeniu w tkankę podskórną twarzy lub innej części ciała nici wykonanych z polidioksanonu. Po około dwóch tygodniach od zabiegu w skórze inicjują się procesy produkcji kolagenu i elastyny. Nici PDO tworzą rodzaj rusztowania dla zwiotczałej i opadniętej skóry twarzy, poprawiając jej jędrność i napięcie oraz przynosząc widoczny efekt liftingujący. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nici PDO, które różnią się budową, długością i grubością oraz zastosowaniem. Do wygładzania drobnych zmarszczek i niwelowania niewielkich zwiotczeń twarzy stosowane są nici gładkie First Lift. Intensywny lifting twarzy wykonuje się zazwyczaj przy pomocy nici COG, wyposażonych w system mikroskopijnych haczyków, które zahaczają się o tkankę podskórną, powodując jej uniesienie i wyraźnie poprawiając owal twarzy.

Nici liftingujące PDO – zalety

Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO zalicza się do nieinwazyjnych metod liftingu i rewitalizacji skóry. Wykonuje się je praktycznie bez żadnego przygotowania, po znieczuleniu miejscowym. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, nie wymagają one nacinania skóry, co eliminuje ryzyko powstawania blizn. Nici wprowadzane są w tkankę podskórną za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, dzięki czemu nie pojawiają się zasinienia. Po około pół roku od zabiegu nici ulegają całkowitemu rozpuszczeniu i wchłonięciu, ale efekt estetyczny zabiegu utrzymuje się przez około 2 lata. Po tym okresie zabieg można powtórzyć. Szeroki wachlarz różnego typu nici daje możliwości dopasowania ich do oczekiwanego rezultatu. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem nici PDO możliwe jest osiągnięcie drobnych korekt w postaci wygładzenia zmarszczek mimicznych, jak i głęboki lifting twarzy.

Nici PDO stały się przełomem w medycynie estetycznej. Podstawową zaletą ich stosowania jest niska inwazyjność zabiegu, rewelacyjne i długotrwałe efekty liftingu i odmłodzenia skóry, które widoczne są natychmiast po zaimplementowaniu nici.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *