Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 199,00 zł

https://hafillers.com/58-promocje

Kosmeceutyki

Wytwarzanie kosmeceutyków jest ściśle powiązane z dziedzinami takimi jak farmaceutyka i biotechnologia. Sama nazwa tych produktów używana jest od lat 70. i wzięła się od prostego połączenia dwóch innych terminów – kosmetyków i farmaceutyków. Kosmetyki, jak wiadomo, to produkty przeznaczone do upiększania i pielęgnacji, z kolei farmaceutyki to produkty o udowodnionym naukowo działaniu leczniczym, a także terapeutycznym. 

Kosmeceutyki – jak działają?

Kosmeceutyki mają działanie podobne do zwykłych kosmetyków, nawilżają, pielęgnują i rewitalizują skórę, lecz dzięki wykorzystaniu bogatszych składników wykazują także częściowe działanie lecznicze. Warto pamiętać o tym, że pomimo swojego ograniczonego działania leczniczego kosmeceutyki można stosować jako uzupełnienie leków, a nie jako ich zastępstwo. Zazwyczaj dostępne są w formach takich jak klasyczne kosmetyki, tzn. jako kremy, balsamy, szampony, maseczki, odżywki i tym podobne preparaty.

Wskazania dla stosowania kosmeceutyków

Środki te mogą okazać się szczególnie pomocne, jeżeli chodzi o różne dolegliwości skóry jak np. trądzik pospolity, różne przebarwienia czy atopowe zapalenie skóry. Są także bardzo skuteczne jeżeli chodzi o schorzenia skóry głowy jak łupież, łysienie czy wypadanie włosów. Odpowiednio dobrany produkt może okazać się niezastąpiony jako uzupełnienie i wspomaganie leczenia, a także jako środek stosowany do podtrzymania efektów przeprowadzonych zabiegów. Dzięki wyższej zawartości substancji aktywnych w składzie kosmeceutyki prawie zawsze wykazują działanie skuteczniejsze niż tradycyjne kosmetyki. Z tego samego powodu powinno się jednak zachować ostrożność przy ich stosowaniu, a najlepszy rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistą przed rozpoczęciem kuracji.

Zapraszamy do zapoznania się z wpisami dostępnymi na naszym blogu

Aktywne filtry