Peelingi
Peeling chemiczny ma na celu poprawę kondycji skóry. Do jego przeprowadzenia stosuje się specjalistyczne preparaty na bazie kwasów. Złuszczenie odbywa się na różnych poziomach naskórka, w zależności od zastosowanego preparatu i intensywności zabiegu. Uwzględniając głębokość oddziaływania kwasów, rozróżnia się peeling powierzchniowy, średni oraz głęboki. Najlepsze efekty uzyskuje się, stosując jak najgłębszy peeling, jednak wymaga to odpowiedniej wiedzy i profesjonalnego przygotowania. Inaczej można narazić się na powikłania.
Czy skóra po peelingu zawsze się łuszczy?
Dzięki wykorzystaniu zróżnicowanego stężenia kwasów, można dotrzeć do różnych warstw skóry i uzyskać oczekiwane w danym przypadku efekty. Peeling chemiczny umożliwia usunięcie defektów kosmetycznych poprzez oddziaływanie w obszarze od naskórka po skórę właściwą. Efekty długoterminowe są wynikiem regeneracji skóry, w której zostaje wyprodukowany nowy kolagen.
Peeling chemiczny – kiedy się stosuje?
Preparat należy dopasować do problemu z jakim boryka się skóra, a także do jej typu. Przy doborze należy uwzględnić fototyp skóry oraz poziom jej ekspozycji na światło słoneczne. Pora roku nie jest powodem do rezygnacji z zabiegu. Po uwzględnieniu istotnych czynników można zastosować peeling medyczny na wszystkich rodzajach cery. W naszej ofercie znajdziecie szereg preparatów od renomowanych marek, w tym m.in. od Dives, SUNEKOS czy PRX-T33. Pozwalają one na przeprowadzanie zabiegów rewitalizujących, rozjaśniających czy oczyszczających. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz wpisami na naszym blogu.
Jest 5 produktów.