Nici liftingujące PDO

Stosowanie nici liftingowych PDO to jedna z najnowszych technik liftingu twarzy i ciała. Sam materiał, z którego nici zostały wykonane, stosuje się w medycynie estetycznej już od lat 80., jednak sama technika została wymyślona w Korei kilka lat temu i bardzo szybko zyskała popularność na całym świecie dzięki swojej wysokiej skuteczności oraz bezbolesnej aplikacji.

Czym są nici liftingowe PDO?

Nici stworzone są z tego samego syntetycznego materiału co szwy chirurgiczne – polidioksanonu. Nici PDO podzielone są na trzy rodzaje, w zależności od ich budowy: mono (zbudowane z jednego włókna), multi (zbudowane z dwóch włókien) i cog (zaopatrzone są w specjalne haczyki).

Jak działają nici PDO?

Zabieg wszczepiania nici PDO jest małoinwazyjny, prawie bezbolesny i trwa zazwyczaj jedynie kilka minut. Polega on na wszczepieniu pod skórę za pomocą bardzo cienkiej, sterylnej igły nici chirurgicznych PDO we wcześniej określone miejsca na ciele. Po zakończeniu zabiegu nici zaczynają stopniowo rozpuszczać się, powodując stymulację produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu wpływają na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry. Same nici całkowicie rozpuszczają się w skórze w ciągu maksymalnie 8 miesięcy, a efekt zabiegu widać już po kilku miesiącach od jego przeprowadzenia i może utrzymywać się nawet przez 3 lata.

Zalety stosowania

Niewątpliwą zaletą jest wspomniana już wcześniej bardzo niska inwazyjność oraz prostota samego zabiegu. Po jego zakończeniu na skórze nie pozostają żadne ślady, co sprawia, że bardzo szybko można wrócić do normalnej aktywności. Kolejnym niewątpliwym plusem stosowania nici PDO jest długotrwały efekt zabiegu oraz możliwość powtórzenia go, jeśli zachodzi taka potrzeba. Warto również wspomnieć o tym, że zabieg nie niesie za sobą, żadnego ryzyka powikłań ani komplikacji dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą nici liftingujących PDO. Znajdziesz u nas produkty znanych i cenionych marek, co jest gwarancją bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu.

English EN Polish PL
Select your currency
EUREuro