Peelingi chemiczne – dlaczego ich stosowanie rekomenduje się w sezonie jesienno-zimowym?

Peelingi chemiczne  – dlaczego ich stosowanie rekomenduje się w sezonie jesienno-zimowym?

Odżywiona, jędrna, elastyczna i piękna skóra to marzenie każdego. Niestety wraz z nieubłaganie biegnącym czasem traci ona swój piękny wygląd i wówczas jednym ze efektywnych sposobów na przywrócenie jej poprzedniego stanu są zabiegi wykonywane przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Aby jednak zabiegi mające na celu poprawę wyglądu skóry przyniosły oczekiwane rezultaty, należy zadbać o bezpieczeństwo ich wykonywania. 

W przypadku peelingów chemicznych ogromną rolę odgrywa to, kiedy zostaną one wykonane.

Stosowanie peelingów chemicznych jesienią i zimą - czy to dobry pomysł? 

Specjaliści rekomendują przeprowadzanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w sezonie jesienno-zimowym. Sprzyja temu krótszy czas ekspozycji skóry na światło słoneczne i promienie UV. Zdecydowana większość peelingów chemicznych nie może być również wykonywana na świeżo opalonej i podrażnionej skórze, a o taką nietrudno podczas okresu wakacyjnego. Warto również zwrócić uwagę na działanie peelingów – w okresie jesienno-zimowym skóra wymaga dodatkowego nawilżenia oraz odżywienia, a o te dwie kwestie zadbają właśnie kwasy o odpowiednim stężeniu i głębokości działania. 

Peeling chemiczny - jak często powinien być wykonywany? 

Niemniej istotną kwestią jest częstotliwość stosowania kwasów, z którą nie należy przesadzać. Dobrą i zalecaną praktyką jest zachowanie odstępów wynoszących ok. 2-5 tygodni pomiędzy kolejnymi zabiegami z wykorzystaniem peelingów chemicznych. Mimo że u większości pacjentów efekty stosowania kwasów widać już po pierwszym zabiegu, to w zdecydowanej większości przypadków zaleca się wykonywanie ich w kilku seriach. Zazwyczaj do osiągnięcia spektakularnych efektów specjaliści polecają 4-6 serii zabiegów, które powinny być dopasowane nie tylko do potrzeb każdego pacjenta, ale także jego typu cery oraz stanu skóry. Jeżeli zmaga się on w danym momencie np. ze stanami zapalnymi, silnym podrażnieniem bądź uszkodzeniem skóry, to dla bezpieczeństwa i lepszych efektów termin zabiegu należy przesunąć do czasu całkowitego wyleczenia dolegliwości. 

All comments