Lipoliza roślinna – wszystko, co chciałabyś wiedzieć o zabiegu

Lipoliza roślinna – wszystko, co chciałabyś wiedzieć o zabiegu

Istnieje szereg sposobów na redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Jednym z ciekawszych rozwiązań w tym kontekście staje się ostatnio lipoliza, wykonywana przy użyciu preparatów pochodzenia roślinnego. Na czym polega ten zabieg? Kto może z niego skorzystać?

Na czym polega lipoliza roślinna?

Lipoliza jest procesem rozkładu lipidów, w trakcie którego następuje hydroliza – rozkład trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Proces ten zachodzi przede wszystkim w tkankach tłuszczowych. Jego celem jest stymulacja zgromadzonej energii do wykorzystania przez komórki. Lipoliza roślinna stanowi nowoczesny sposób na skuteczną neutralizację zbędnej tkanki tłuszczowej. Metoda ta nie wywołuje reakcji alergicznej. Bogaty i naturalnie pozyskany preparat nie prowadzi też do efektu jo-jo.

Lipoliza - kiedy warto ją stosować?

Wskazaniem do stosowania zabiegu lipolizy są złogi tłuszczowe, występujące w różnych partiach ciała. Przy zastosowaniu prawidłowej techniki, lipoliza iniekcyjna stanowi bezpieczną i skuteczną alternatywę od zabiegu chirurgicznego. Wykorzystując dobrej jakości preparat roślinnego pochodzenia, można spodziewać się satysfakcjonujących rezultatów zabiegowych.

Jakie obszary obejmuje lipoliza roślinna?

Nowoczesna metoda lipolizy wzbudza coraz większe zainteresowanie pacjentów i specjalistów z powodu swojej uniwersalności. Lipoliza roślinna może być bowiem zastosowana zarówno na twarzy, jak również w innych partiach ciała, również tych problematycznych, tj. brzuch, kolana czy uda.

All comments