Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów kosmetycznych, które pozwalają skutecznie działać z oznakami starzenia się skóry. Na ich tle szczególnie wyróżnia się Xylogix Retix C. Jakie jest działanie tego preparatu i czy jego stosowanie jest bezpieczne?

Xylogix Retix C – dlaczego naprawdę działa?

Retix C to linia preparatów w postaci ampułek lub kremów stosowanych bezpośrednio na skórę, które swoje korzystne działanie zawdzięczają zawartości dwóch składników – retinolu i witaminy C. Retinol, będący pochodną witaminy A, sprawdza się w przypadku każdego rodzaju cery. Zmniejsza ilość wydzielanego łoju, oczyszczając pory i zmniejszając tendencję do powstawania zaskórników i wyprysków. Niweluje też przebarwienia skóry poprzez redukcję ilości melaniny, a także stymulację tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co odżywia skórę i sprawia, że odzyskuje ona dawny blask. Wraz z wiekiem zaczniemy doceniać też inną właściwość retinolu – wspomaga on złuszczanie i regenerację naskórka, a działając na głębsze warstwy skóry, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, prowadząc do jej znacznego ujędrnienia i spłycenia zmarszczek.

Witamina C znana jest z wielu właściwości prozdrowotnych. Wspomaga odporność, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, usuwając szkodliwe wolne rodniki z organizmu. Preparaty Retix C zawierają jej formę przeznaczoną do stosowania miejscowego, co pozwala na uzyskanie skoncentrowanego, znacznie silniejszego działania lokalnego. Witamina C współdziała z retinolem w stymulacji syntezy ujędrniającego kolagenu, którego malejąca wraz z wiekiem ilość wpływa na powstawanie zmarszczek. Podobnie jak retinol, hamuje również syntezę odpowiedzialnej za rozwój przebarwień melaniny, ale wykazuje także inne działania, mające zatrzymać proces starzenia skóry – jest silnym przeciwutleniaczem, zapewnia ochronę skóry przed działaniem promieni UV, zmniejszając w ten sposób prawdopodobieństwo rozwoju czerniaka będącego złośliwym nowotworem skóry.

Bezpieczeństwo stosowania

Preparaty Retix C opierają swoje działanie o naturalnie występujące w ludzkim organizmie związki w możliwie najwyższym bezpiecznym przy stosowaniu miejscowym stężeniu. Dzięki tym cechom produkty te cieszą się nie tylko dobrą opinią użytkowników, ale też dermatologów.

Produkty Retix C marki Xylogic to skuteczne rozwiązanie dla skóry pokrytej zmarszczkami, tłustej czy z widocznymi przebarwieniami. Dzięki zawartości retinolu i witaminy C spowalniają dalszy postęp procesów starzenia i sprawiają, że skóra staje się odżywiona i bardziej elastyczna oraz mniej podatna na szkodliwy wpływ promieniowania ultrafioletowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *