Mezoterapia jest zabiegiem, który widocznie poprawia wygląd skóry dzięki jej odpowiedniemu nawilżeniu i odżywieniu. Jest zabiegiem wszechstronnym, który nie ogranicza się jedynie do skóry twarzy. Zwykle wykonywana jest w gabinetach kosmetycznych, ale dzięki zakupowi odpowiednich urządzeń i preparatów możemy stosować ją również w domowym zaciszu.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia jest miejscowym, niechirurgicznym zabiegiem, który możemy wykonywać na skórze twarzy, dekoltu, szyi, wewnętrznej stronie ud i ramion, w okolicy pępka, na grzbietach dłoni, a nawet skórze głowy. Polega na bezpośrednim dostarczeniu do skóry właściwej substancji o działaniu odżywczym, leczniczym lub regenerującym. Sposób podania preparatu zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu. Możemy wyróżnić mezoterapię igłową, mikroigłową i bezigłową.

Zalety mezoterapii

Dzięki wykonywaniu zabiegu mezoterapii możemy zauważalnie poprawić wygląd naszej skóry, która staje się lepiej odżywiona i nawilżona, a także bardziej napięta. Najlepsze efekty możemy osiągnąć, wykonując mezoterapię w seriach. Zabieg pomaga powstrzymać starzenie się skóry i ułatwia walkę z jego pierwszymi oznakami. Niweluje także trądzik i blizny potrądzikowe. Co więcej mezoterapia może być stosowana jako zabieg wyszczuplający, ponieważ pomaga rozbijać komórki tłuszczowe. Ułatwia również walkę z cellulitem i rozstępami. Korzyści z wykonywania mezoterapii mogą odnieść także osoby, które walczą z wypadaniem włosów.

Mezoterapia w domu

Dzięki zakupowi odpowiednich urządzeń i preparatów w łatwy i bezpieczny sposób możemy przeprowadzić ją w domowych warunkach. Niezwykle istotne jest zachowanie odpowiedniej higieny urządzenia, ponieważ naruszamy nim ciągłość naszej skóry. Kolejnym ważnym aspektem jest zakup samych preparatów. W naszej ofercie znajdziecie produkty od uznanych marek, tj. Dermaqual czy Dives.

Podsumowując

Mezoterapia jest zabiegiem wielozadaniowym, którego regularne wykonywanie może poprawić nie tylko wygląd, ale również stan zdrowia naszej skóry. Dzięki niej możemy uporać się z wieloma problemami, jednakże musimy pamiętać o zachowaniu odpowiednich standardów podczas jej wykonywania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *