Niektóre zabiegi medycyny estetycznej wiążą się z pewnym poziomem bólu u pacjentów, co z kolei może przekładać się na powstawanie u nich reakcji stresowej. Niekiedy skutkuje też negatywną opinią na temat jakości przeprowadzanego zabiegu. Aby skutecznie zredukować obawy pacjenta oraz mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w komfortowej dla niego sytuacji, należy odpowiednio przygotować jego skórę do wykonywanego zabiegu.

Jak zapewnić komfort podczas zabiegu?

Jednym z głównych czynników, o które powinien zadbać każdy gabinet lekarski, jest zapewnienie odpowiedniego przygotowania skórze pacjenta i miejscowe znieczulenie. Lidoxin Forte to innowacyjny krem przedzabiegowy o 20% stężeniu lidokainy, który doskonale sprawdza się jako preparat przygotowujący skórę do inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, takich jak mezoterapia igłowa i mikroigłowa, osocze, czy derma roller oraz do makijażu permanentnego lub tatuażu. Lidoxin skutecznie hamuje powstawanie oraz przewodzenie impulsów nerwowych.

Jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie kremu Lidoxin?

Zastosowanie preparatu znieczulającego Lidoxin Forte ma wiele zalet. Należą do nich między innymi:

Jak stosować Lidoxin?

Lidoxin należy stosować na zdrowej, nieuszkodzonej skórze, nie zaleca się używania go na ta podrażnioną lub uszkodzoną tkankę. W każdym przypadku należy sprawdzić, czy pacjent nie ma uczulenia na lidokainę bądź inny czynny składnik występujący w kremie i wykonać odpowiedni test alergiczny, gdyż preparat może wywoływać reakcje alergiczne.

Aby przygotować skórę do zabiegu, należy nałożyć warstwę kremu na dokładnie oczyszczoną, nieuszkodzoną skórę i odczekać według potrzeby, miejsca i rodzaju zabiegu od trzech do dwudziestu minut. W razie potrzeby zwiększenia działania można nałożyć opatrunek okluzyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *