Wypełniacze, a stymulatory tkankowe - główne różnice

Wypełniacze, a stymulatory tkankowe - główne różnice

Wypełniacze są to po prostu preparaty w których skład wchodzi kwas hialuronowy – składnik, który naturalnie znajduje się w ludzkim organizmie, a przede wszystkim w skórze, jednak jego ilość zmniejsza się niestety wraz z wiekiem. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny między innymi za odpowiednie nawilżenie skóry, a jego zmniejszająca się ilość skutkuje wysuszeniem skóry, a także jej nasilającą się wiotkością i pojawiającymi się coraz bardziej zmarszczkami. 

Właśnie dzięki tym właściwościom kwasu hialuronowego, wypełniacze są skutecznym sposobem na odmłodzenie skóry i wizualne odjęcie sobie paru, a nawet parunastu lat.  

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to również preparaty o efekcie przeciwstarzeniowym, jednak ich działanie znacznie różni się od tego, które prezentują wypełniaczeStymulatory tkankowe same w sobie nie zmieniają wyglądu skóry, a za to (jak nazwa wskazuje) stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny, skupiając się na odbudowie, która w naturalny sposób prowadzi do odmłodzenia i odświeżenia skóry oraz oczywiście, ulepszenia jej kondycji. 

Co różni wypełniacze od stymulatorów tkankowych?

Różnice takich zabiegów można podzielić przede wszystkim na dwie kategorie:

Podanie i sposób działania

  • Wypełniacze: wprowadzenie (przez wstrzyknięcie) pod skórę preparatu, w którego skład w dużym stopniu wchodzi kwas hialuronowy. Ten utrzymuje się pod skórą i wypełnia tkanki, między innymi uzupełniając te miejsca, gdzie pojawiły się bruzdy lub gdzie brakuje objętości.

  • Stymulatory tkankowe: Wstrzyknięcie preparatu pod skórę. Działanie preparatu skupia się na odbudowie struktury skóry i stymuluję ją do przebudowy i odmłodzenia, przez zwiększenie wytwarzania elastyny i kolagenu. Stymulatory tkankowe podaje się w seriach, a ich liczba zależy w dużej mierze od kondycji skóry. Najczęściej jest to od 2 do 4 zabiegów, które wykonuje się co dwa lub cztery tygodnie.

Efekty

  • Wypełniacze: Mogą wpłynąć w jakimś stopniu na zmianę rysów twarzy, a jeśli zostaną wprowadzone bez umiaru mogą dać wręcz karykaturalny efekt. Przy umiejętnym wprowadzeniu wypełniaczy można jednak na spokojnie uniknąć przerysowania i bardzo skutecznie wygładzić twarz z niepożądanych zmarszczek, a także wymodelować ją i zwiększyć objętość niektórych części twarzy, na przykład ust. Pierwsze efekty po zabiegu są widoczne właściwie od razu i mogą się utrzymywać od 6 miesięcy do nawet półtorej roku.

  • Stymulatory tkankowe: Odmładzają i wygładzają skórę, jednak nie wpływają na rysy twarzy, dając naturalne i nieprzerysowane efekty. Na pierwsze zmiany po zabiegu trzeba poczekać tydzień, a nawet do dwóch tygodni. Efekty utrzymują się od 12 do 16 miesięcy, a po tym czasie można wykonać kolejny zabieg, który podtrzyma efekty na mniej więcej następne cztery miesiące.

All comments